شرکت‌های زیرمجموعه

مبین وان

مبین وان کیش فعالیت خود را از سال ۱۳۸۹ به عنوان یکی از شرکت‌های ارایه‌دهنده‌ی خدمات فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در زیرمجموعه‌ی هلدینگ تدبیر ایران آغاز کرده است. مبین وان در تلاش است که با ارایه‌ی خدمات نوآورانه‌ی گوناگون، به پیشرفت زیست‌بوم فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات در کشور کمک کرده و دنیایی بهتر خلق کند. مبین وان به عنوان سازمانی شفاف، مشتری‌محور، قابل اعتماد و مبتنی بر دانش؛ به جهت خلق دنیایی دیجیتال و یکپارچه در سطح بین‌المللی؛ طیف گسترده‌ای از خدمات فین‌تک و پلتفرم نوآوری باز تا رایانش ابری را ارایه می‌دهد.

ایرانیان نت

شرکت خدمات ارتباطی و الکترونیکی ایرانیان نت، اولین و تنها دارنده مجوز ایجاد شبکه دسترسی پهن باند کشور مبتنی بر فیبر نوری درسال ۱۳۹۰ و با هدف ایجاد شبکه دسترسی فیبر نوری در سطح کشور و همچنین ارائه خدمات ارزش افزوده تشکیل شده است. این شرکت به عنوان چهارمین اپراتور ملی مخابراتی کشور بر مبنای پروانه صادر شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی فعالیت می‌‌نماید. کنسرسیوم ایرانیان نت با اخذ پروانه از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ایجاد شبکه ملی دسترسی فیبرنوری در ایران را از آبان ماه سال 1391 آغاز کرده است. شیوه انتقال اطلاعات در اپراتور چهارم (شرکت ایرانیان نت) براساس استفاده از فیبر نوری بوده و توان انتقال انبوهی از اطلاعات به شیوه‌ای امن تر و با شکلی کارآمدتری در مقایسه با شیوه‌های سنتی خواهد داشت. ايرانیان نت، بابهره گیری از این شبکه پهن باند قادر است ضمن ارائه انواع سرویس های متنوع و به روز، ارتبـاطی، پايـدار و مطمئن به ارمغان آورد.

آریاسل

شرکت توسعه مخابرات آریاسل در سال 1386 با سرمایه گذاری بخش خصوصی به منظور مشارکت در توسعه زیرساخت‌های ارتباطی کشور تاسیس شد. هدف این شرکت استفاده از ظرفیت موجود شبکه ارتباطی و فیبر برای توسعه ساختارهای ارتباطی و ایجاد ترانزیت داده با ظرفیت بالا در داخل کشور و منطقه است. آریاسل دومین شرکت بزرگ شبکه فیبر نوری در ایران است که دارای 22000 کیلومتر شبکه فیبر نوری در کشور است. هدف این شرکت در فاز اول توسعه زیرساخت‌ها در داخل کشور، زمینه سازی برای انتقال پهنای باند بین المللی است. در این فاز بیش از 20 گیت‌وی بین‌المللی شرکت ارتباط زیرساخت توسط شبکه آریاسل به یکدیگر متصل شده‌اند که با استفاده از آخرین فناوری OTN صد گیگابیت بر ثانیه، امکان انتقال مرز به مرز تا چند بیت در ثانیه را فراهم می‌کند. این فاز در حال حاضر در حال بهره برداری و آماده ارائه خدمات در اکثر دروازه‌های بین المللی می‌باشد.

باسلام

باسلام یک بازار اینترنتی تعاملی است برای اتصال بدون واسطه‌ی کسب‌وکارهای خانگی، روستایی و بسیار کوچک به مصرف‌کنندگان نهایی. باسلام با تمرکز روی عرضه‌کنندگان محصولات خانگی، سنتی و محلی از سراسر ایران، درآمدهای پایدار تازه‌ای برای خانوارهای سراسر کشور از یک سو، و از سوی دیگر دسترسی به محصولات سالم، اصیل و غیرصنعتی را برای مشتریانش فراهم کرده است. در حال حاضر باسلام بیش از 130 هزار غرفه‌دار به عنوان تامین‌کننده از سراسر ایران دارد.

سان

سان در سال ۱۳۷۷ اولین گام خود را با ارائه خدمات و محصولات نوین در حوزه فناوری اطلاعات برداشت و با بهره‌گیری از متخصصین این حوزه در مدتی کوتاه، موفق به اجرای پروژه‌های نرم‌افزاری در ابعاد ملی شد. همکاری با شرکت‌های نام آشنای بین المللی در حوزه فناوری اطلاعات، توفیق صادرات نرم افزار و اجرای پروژه‌های نرم افزاری در خارج از کشور را در دهه ۸۰، برای سان فراهم نمود. تفکر دانش‌بنیان و توانایی رقابت در سطح بین‌المللی، امروزه این شرکت را به‌ عنوان یک مجموعه موفق در اجرای پروژه‌های کلان داده (Big Data) یا داده‌های عظیم و هوش تجاری (BI) تبدیل کرده است. همگام شدن با تکنولوژی روز دنیا، استفاده از مشاورین و متخصصین باتجربه و همچنین همکاری با شرکای پیشرو داخلی و خارجی، رشدی پایدار را برای این مجموعه به ارمغان آورده است.

راهین

شرکت راهکار کسب و کار هوشمند امین با نام اختصاری راهین یک شرکت فعال در حوزه ارائه پلتفرم به منظور تهیه و بهره برداری محصولات و خدمات دیجیتالی است که از سال ۱۳۹۶ آغاز به کار کرده است. راهین با شناسایی ابزارهای لازم در تولید محصولات دیجیتالی، بستری یکپارچه توسعه داده که بر پایه آن خدمات مختلفی را به بازارهای گوشه‌ای ارائه کرده است. این شرکت در حوزه ارائه خدمات زیرساختی بر مبنای نیازهای فنی توسعه دهندگان اپلیکیشن‌ها و ارائه راهکارهای هوشمند، فراهم آوردن کلیه خدمات مورد نیاز برای برگزاری جلسات و کلاس‌های آموزشی آنلاین مانند ایجاد بستر کلاس مجازی و خدمات زیرساخت این حوزه از خدمات فعال است.

راستین ارزش

شرکت راستین ارزش سپهر اولین هلدینگ تخصصی شرکت های دانش بنیان و فناوری اطلاعات است که با سرمایه گذاری مشترک شرکت گسترش الکترونیک تدبیر ایران و موسسه دانش بنیان برکت ایجاد شده است. هدف از تاسیس این شرکت، ایجاد راهی جهت خروج از سرمایه گذاری های خطرپذیر در حوزه دانش بنیان و ایجاد قابلیت نقدشوندگی این نوع از دارایی ها است.